CITORI 825 FEATHER 12/28 3" # |
$3,412.99
product code:0183583004
UPC:023614860365
Brand:Browning
availability: In stock
Note: This product must be shipped to an Federal Firearms Licensed Dealer(FFL Dealer)
| Action | Over / Under |
| Barrel Length | 28" |
| Caliber Gauge | 12 Gauge |
| Chamber | 3" |
| Choke | (3) F, M, IC (Invector-DS) |
| Family | Citori Series |
| Finish | Polished Blued |
| Finish Type | Blued |
| Grip Type | Grade II/III Walnut |
| Magazine | |
| Manufacturer Model No | 0183583004 |
| Model | Citori 825 Feather |
| Overall Length | 45.75" |
| Sights | Ivory Bead Sights |
| Stock Frame Grips | Wood Stock Grade II/III Walnut |
| Type | Shotgun |
| Weight | 6 lbs. 7 oz. |
We'd love to hear your feedback!
Please take a moment to share your thoughts on the product. Your review will help others make informed decisions and allow us to continue improving our products and services.


